Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub Jego Królewskiej Wysokości xięcia Konstantyna

Ślub Jego Królewskiej Wysokości xięcia Konstantyna

Niech żyją państwo młodzi!

1 września 2018 roku bawarski xiążę Konstantyn i panna Deniz Kaya zawarli związek małżeński. Uroczystość odbyła się w Église au Bois w St. Moritz, natomiast przyjęcie weselne – w szwajcarskiej Engadynie.

Pan młody jest najmłodszym z czwórki dzieci Ich Królewskich Wysokości xięcia Leopolda, znanego kierowcy wyścigowego, i xiężnej Urszuli (z domu Möhlenkamp). Urodził się w Monachium 8 listopada 1986 roku. Jego Królewska Wysokość zdobył tytuł licencjata w dziedzinie mediów i komunikacji na Uniwersytecie Regenta w Londynie, jest przedstawicielem Neuschwansteiner Holding Gmbh & Co. KG na terenie Wielkiej Brytanii. Rodzicami panny młodej, która studiowała architekturę wnętrz, są Metin i Guelseren Kaya. Małżonkowie poznali się przed sześcioma laty w Londynie.

Oficjalna lista gości nie została udostępniona mediom. Biuro Jego Królewskiej Mości króla Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii Franciszka II (który również zaszczycił swoją obecnością nowożeńców) poinformowało, że ze względów bezpieczeństwa listy gości nie można upublicznić. Być może jest to związane z obecnością na uroczystości IKW xięcia Karola Filipa i xiężnej Zofii. Oprócz przedstawicieli Domu Szwecji i Domu Wittelsbachów dziennikarze odnotowali także obecność Jaśnie Oświeconej xiężniczki Marii Astrydy z Liechtensteinu.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.