Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub xiężniczki Zofii

Ślub xiężniczki Zofii

Niech żyją państwo młodzi!

8 sierpnia 2020 roku Jaśnie Oświecona xiężniczka Zofia zu Sayn-Wittgenstein-Sayn poślubiła pana Archię Akhavan-Kharaziana, londyńskiego przedsiębiorcę pochodzenia irańsko-hiszpańskiego. Uroczystość odbyła się w kościele filialnym pod wezwaniem świętego Wawrzyńca niedaleko Mondsee w austriackim regionie Salzkammergut, a przewodniczył jej kuzyn panny młodej, hrabia Jan von und zu Eltz, dziekan Frankfurtu nad Menem (i niestety modernista popierający błogosławienie związków sodomickich oraz zniesienie celibatu w Kościele posoborowym).

Xiężniczka miała na sobie welon i tiarę ślubną należące od pokoleń do rodziny Sayn. Kremowa suknia ślubna została zaprojektowana przez panią Nataszę Klein w atelier Villa Petersberg.

Ślub kościelny został poprzedzony ślubem cywilnym w ratuszu w St. Gilgen. Panna młoda (ur. 1986) jest szóstym dzieckiem i trzecią córką Jaśnie Oświeconych xięcia Alexandra (siódmego xięcia zu Sayn-Wittgenstein-Sayn) i xiężnej Gabrieli (z domu hrabianki von Schönborn-Wiesentheid). Zdobyła licencjat z historii sztuki i kultury wizualnej w Goldsmith College na Uniwersytecie Londyńskim. Pracuje jako starszy specjalista i dyrektor w dziale wzornictwa domu aukcyjnym Philips w Londynie. Jej mąż urodził się w roku 1990, jest synem pana Asghara Akhavan-Kharaziana i pani Ewy Jimenez Ontanaya. Obronił tytuł magistra ekonomii politycznej w Kolegium Królewskim w Londynie. Ich zaręczyny zostały ogłoszone w marcu. Jednym z gości na weselu była stuletnia babcia xiężniczki, znana fotograf, JO xiężna wdowa Marianna. Przyjęcie odbyło się przed zabytkową stodołą należącą do domku myśliwskiego rodziny Fuschlerów.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.