Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Sukces wystawy „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander”

Sukces wystawy „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wystawę „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander” obejrzało ponad 84 tysiące osób. To największy sukces frekwencyjny w dziejach wrocławskiego Muzeum Narodowego. Na drugim miejscu pod względem liczby zwiedzających znajduje się wystawa prac Artura Grottgera pokazywana w latach 80. XX wieku, którą zobaczyło 80 tys. zwiedzających.

Wystawa „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander” czynna była od 13 marca do 6 czerwca 2013 r. Zaprezentowano na niej prace najważniejszych malarzy hiszpańskich i artystów współpracujących z dworem hiszpańskim, m.in. Cranacha Starszego, El Greco, Zurbarána, Van Dycka, Rubensa, Tintoretta, Picassa i Miró. Na wystawie można było oglądać ponad sześćdziesiąt dzieł z Kolekcji Santander z Madrytu – obrazy, kilka rysunków i dwie prace wielkich rzeźbiarzy, Alberta Sáncheza i Edwarda Chillidy. Zbiory te gościły w różnych miastach hiszpańskich i w kilku amerykańskich, ale po raz pierwszy prezentowane były w innym kraju europejskim.

Wystawa zorganizowana została przez Fundację Banco Santander (Hiszpania) i Bank Zachodni WBK.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.