Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Król Serbii: „Świat potrzebuje pokoju”

Król Serbii: „Świat potrzebuje pokoju”

The Royal Family of Serbia

Jego Królewska Wysokość xiążę Alexander, głęboko zaniepokojony obecną sytuacją w Europie Wschodniej, która może mieć niebezpieczny wpływ na cały świat, wezwał do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Z wielkim niepokojem i smutkiem śledzę doniesienia o konflikcie na Ukrainie. Chcę zaapelować do wszystkich stron, do wszystkich światowych przywódców, o znalezienie pokojowego rozwiązania tego strasznego konfliktu. Wojna nigdy nie jest dobrą opcją, przynosi jedynie zniszczenie, ból i cierpienie niewinnym ludziom, i bardzo martwię się o przyszłość całego społeczeństwa, jeśli ten zatarg będzie trwał.

Nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać rozmowami; stół negocjacyjny jest zawsze jedynym właściwym miejscem do rozwiązywania sporów. Kiedy broń zaczyna mówić, ludzkość cierpi. Pragnę i modlę się, aby wszystkie strony zaangażowane w ten konflikt usiadły i znalazły pokojowe rozwiązanie.

Jednoznacznie popieram oficjalne stanowisko Republiki Serbii, aby nie stawać po żadnej ze stron w tej tragedii, ale zachować neutralność, szanować integralność terytorialną i prawo międzynarodowe, co ma duże znaczenie także dla naszego kraju, oraz apelować o zachowanie pokoju. Mieszkańcy Serbii doskonale wiedzą, ile niosą ze sobą takie konflikty terrorystyczne, wiele wycierpieliśmy w przeszłości. Nikt nie powinien już tak cierpieć. Świat, w którym żyjemy, rozpaczliwie potrzebuje pokoju! – stwierdził JKW xiążę następca tronu Alexander1.

26.02. 2022

tłumaczenie: Przemysław Olszewski


1 Alexander II — król Serbii od listopada 1970 r. Powrócił z emigracji i zamieszkał w Pałacu Królewskim w Belgradzie w 2001 r. W wystąpieniach publicznych posługuje się tytułem następcy tronu — przypis redakcji Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.