Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ludwik XX: rodzinne święta w Madrycie

Ludwik XX: rodzinne święta w Madrycie

Boże Narodzenie AD 2011

Ich Królewskie Mości król i królowa Francji i Nawarry postanowili spędzić tegoroczne święta Bożego Narodzenia w stolicy Królestw Hiszpańskich, rodzinnym mieście Najjaśniejszego Pana. Jak można było się spodziewać, obecność francuskiej rodziny królewskiej wzbudziła zainteresowanie mediów.

W czasie przedświątecznych przygotowań król i królowa spacerowali w pobliżu Plaza Mayor w Madrycie w towarzystwie trójki swoich dzieci: JKW córki Francji, xiężniczki Eugenii, JKW delfina Francji, xięcia Ludwika i jego brata, JKW xięcia Alfonsa. Rodzina odwiedziła świąteczne stoiska, a najmniejsi skorzystali z przejażdżki karuzelą.

Jak można zobaczyć na zdjęciach, Najjaśniejsi Państwo, w przeciwieństwie do polityków demokratycznych, nie obawiają się bezpośredniego kontaktu z ludem. Co interesujące, wydaje się, że nie towarzyszą im funkcjonariusze służb specjalnych, hiszpańskiego odpowiednika Biura Ochrony Rządu lub innej instytucji. Czy można wyobrazić sobie podobne zachowanie miłośników demokracji – może poza okresem kampanii wyborczej, która nagle skłania „wybrańców narodu” do ściskania tysięcy rąk, całowania dzieci i poklepywania po plecach?

Opracowanie: Magdalena Marzec i Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.