Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Sybilla 2012

Sybilla 2012

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Miło nam poinformować, że Muzeum Narodowe we Wrocławiu po raz kolejny znalazło się gronie laureatów Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku – Sybilla. W tegorocznej edycji zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii „Opracowania naukowe, publikacje i wydawnictwa multimedialne” za katalog zbiorów Malarstwo europejskie XV-XX w. (trzy tomy).

Konkurs o Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wydarzenie Muzealne Roku” organizowany jest od 1983 roku. Jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem w dziedzinie muzealnictwa. Wręczane podczas konkursu nagrody Sybilli swą nazwę zawdzięczają słynnej Świątyni Sybilli w Puławach, gdzie pierwsze polskie muzeum założyła xiężna Izabela Czartoryska.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu wzięło udział w 25 edycjach tego konkursu, otrzymując blisko trzydzieści nagród i wyróżnień w różnych kategoriach, w tym trzy Grand Prix konkursu za wystawy: Artur Grottger (1988), Michael Willmann – malarz baroku (1995) i Obyczaje cechów śląskich (2002) oraz 15 nagród pierwszych (statuetek Sybilli). Dotychczasowe sukcesy potwierdzają artystyczną i naukową rangę wystaw organizowanych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz renomę instytucji w ogólnopolskim środowisku kulturalnym.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.