Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Czterdziesta piąta rocznica ślubu w jakobickiej rodzinie królewskiej

Czterdziesta piąta rocznica ślubu w jakobickiej rodzinie królewskiej

Niech żyją Ich Królewskie Wysokości!

W styczniu 2012 r. minęła czterdziesta piąta, tzw. szafirowa, rocznica ślubu Ich Królewskich Wysokości xięcia Maxymiliana, drugiego w linii jakobickiej sukcesji tronów Anglii, Szkocji i Irlandii, jak również następcy tronu Bawarii, i xiężnej Elżbiety, z domu hrabiny Douglas. Warto wspomnieć, że szwedzka rodzina szlachecka Douglasów jest gałęzią szkockiej arystokracji spokrewnionej z dynastią Stuartów1. Czcigodni Jubilaci zawarli ślub cywilny 10 stycznia, natomiast ślub kościelny odbył się w Monachium 24 stycznia 1967 roku.

Xiążęca para dochowała się pięciorga córek oraz jedenaściorga wnucząt i może uchodzić za wzór naprawdę udanego małżeństwa chrześcijańskiego. Z potomków xiężnej Elżbiety i xięcia Maxymiliana w kolejnych pokoleniach wywodzić się będą prawowici władcy Wysp Brytyjskich oraz xiążęta Liechtensteinu. Wierni poddani oraz legitymiści inni krajów spieszą z życzeniami zdrowia, radości i szczęścia.

Na podstawie: Informacja p. Steliosa Rigopoulosa na jakobickiej liście dyskusyjnej.


1 Por. http://www.jacobite.ca/essays/douglas.htm.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.