Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa — 14-18 marca 2018 r.

Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa — 14-18 marca 2018 r.

Instytut Misesa

Zapraszamy do udziału w kolejnej Szkole Ekonomicznej Instytutu Misesa, która odbędzie się w dniach 14-18 marca 2018 r. w Karpaczu. Nasza szkoła ekonomiczna to kilkudniowy, intensywny cykl wykładów, seminariów i spotkań ze specjalnymi gośćmi. W trakcie Szkoły uczestnicy mają szansę zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami teorii ekonomii. Dla osób znających już podstawy ekonomii organizujemy w ramach Szkoły kilka specjalnych seminariów dla zaawansowanych, podczas których dyskutujemy nad naukowymi tekstami o ekonomii.

Dzięki wpłatom, które uzyskaliśmy od naszych darczyńców w ubiegłym roku z tytułu jednego procenta podatku dochodowego, możemy zaoferować trzydziestu osobom stypendia polegające na nieodpłatnym udziale w szkole (w tym: noclegi i wyżywienie, dostęp do materiałów przygotowujących do wykładów i seminariów; uczestnicy muszą jedynie dojechać na miejsce na własny koszt). Przeznaczymy na ten cel 20 000 zł z 62 500 zł zebranych w ubiegłym roku z odpisów podatkowych. Jeśli chcą Państwo wspomóc organizację Szkoły w kolejnych latach, to prosimy o przekazanie nam jednego procenta podatku dochodowego za rok 2017.

Jeśli ktoś chciałby ufundować dodatkowe miejsca stypendialne dla uczestników, to prosimy o wpłaty z tytułem „Szkoła Ekonomiczna” na nasze konto. Koszt udziału jednej osoby w Szkole to 650 zł. Co roku dostajemy około stu zgłoszeń na szkołę – dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli przyjąć więcej niż trzydzieści osób.

Aby zakwalifikować się na miejsce stypendialne, trzeba wypełnić formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Będzie on aktywny do 11 lutego 2018 r. O wynikach rekrutacji poinformujemy do 20 lutego. Więcej informacji o Szkole można znaleźć na podstronie projektu. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w szkole odpłatnie, to proszony jest o kontakt z Mateuszem Benedykiem.

UWAGA: Uczestnicy poprzednich edycji mogą aplikować i tym razem. O zakwalifikowaniu zadecyduje jakość ankiety. W Szkole mogą brać także udział osoby niepełnoletnie, o ile dostarczą nam odpowiednią zgodę opiekunów po zakwalifikowaniu się na Szkołę.

Ufunduj stypendium dla uczestnika Szkoły Ekonomicznej 2018

Szanowni Państwo,

w marcu odbędzie się kolejna Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa.

Celem Szkoły jest przekazanie uczestnikom systematycznej wiedzy o podstawach ekonomii i zachęcenie młodzieży do bardziej wnikliwego studiowania zagadnień ekonomicznych. Uważamy, że taki intelektualny trening przyda się młodym ludziom niezależnie od ich dalszych wyborów co do kariery zawodowej — pomoże w rozwoju zarówno ekonomistom akademikom, jak i dziennikarzom, współpracownikom organizacji pozarządowych, przedsiębiorcom czy politykom.

W tym roku uczestników szkoły z arkanami ekonomii zapoznawać będą m.in. prof. Witold Kwaśnicki, dr Mateusz Machaj, dr Jakub Bożydar Wiśniewski i Mateusz Benedyk.

Szkoła Ekonomiczna to:

Systematyczność i profesjonalizm. Uczestnicy od pojęć i zagadnień podstawowych przechodzą stopniowo do coraz to bardziej skomplikowanych – daje to wiedzę, która może być bazą do dalszego kształcenia. Staramy się wykorzystać opinie uczestników z poprzedniej edycji tak, żeby jak najlepiej dobrać zestaw wykładów i wykładowców.

Interakcja. Szkoła Ekonomiczna daje możliwość bezpośredniej interakcji z wykładowcami, którzy chętnie odpowiadają na wszelkie pytania uczestników dotyczące ekonomii. Specjalnie w tym celu przewidziany jest panel z wykładowcami w sobotnie popołudnie, choć oczywiście okazji do rozmów z wykładowcami będzie więcej. Nasza Szkoła to oczywiście także świetna okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Egzamin. Szkoła kończy się dobrowolnym ustnym egzaminem. Ten egzamin sprawdza znajomość podstawowych pojęć i teorii ekonomicznych oraz umiejętność stosowania tych teorii do rozumienia konkretnych sytuacji gospodarczych. Dla trójki najlepiej ocenionych uczestników egzaminu przewidziane są nagrody.

Miejsce. Karpacz to dość spokojne turystyczne miasteczko, położone z dala od zgiełku świata. Dzięki temu okazje do zbędnego rozpraszania się uczestników i wykładowców wyraźnie maleją.

Rozwój dla zaawansowanych adeptów ekonomii. Równolegle do głównego cyklu wykładów szkoły przeprowadzane będą seminaria dla osób, które podstawy ekonomii już opanowały, a chcą dalej rozwijać się w tym kierunku. Seminaria mają charakter dyskusji nad tekstem naukowym w języku polskim lub angielskim. Swoją formułą mają nawiązywać do prywatnych seminariów Ludwiga von Misesa.

Chętni do uczestnictwa w Szkole biorą udział w rekrutacji, w ramach której odpowiadają na pytania dotyczące swojej intelektualnej drogi, planów na przyszłość czy działalności społecznej. Chcielibyśmy, by jak najwięcej zdolnych osób mogło wziąć udział w Szkole za darmo, dzięki uzyskaniu Stypendium Instytutu Misesa. W obecnej chwili możemy zapewnić taką możliwość mniej niż jednej trzeciej chętnych.

Jeśli chcieliby Państwo wpłynąć na wiedzę ekonomiczną przyszłych elit, zapraszamy do włączenia się w fundowanie stypendiów. Koszt udziału jednej osoby w Szkole to około 650 złotych. Darowizny z dopiskiem,,Szkoła Ekonomiczna„ można przekazywać na konto Instytutu.

Z wyrazami szacunku,

Karol Szczerbiński

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.