Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Porwany przez sztukę

Porwany przez sztukę

Gig Ant

Tres Testosterones (aka Hang Em High) postanowili porwać norweskiego klawiszowca retro-futurystę Ståle Storløkkena i nadać brzmieniu międzynarodowego tria Hang Em High innego wymiaru.

Ståle nie został, rzecz jasna, zmuszony do dołączenia do zespołu: po krótkim, ale bardzo docenionym spotkaniu w Austrii w 2018 roku czterech mężczyzn ponownie połączyło siły w lutym 2019 r. z okazji koncertu w Cinema Sil Plaz w Ilanz w Szwajcarii. Korzystając z okazji, muzycy poświęcili dwa dni na nagrania materiału na nowy album.

Ståle cieszy się z bycia zakładnikiem i zachowuje się tak, jakby to nie był pierwszy raz. Cała nasza czwórka ogromnie docenia wspólne towarzystwo. Przypuszczalnie to też usłyszysz w naszej nowej muzyce.

The Kidnapping of Ståle Storløkken

posłuchaj na: https://www.HangEmHigh.pl

premiera: 15 maja 2020 r., wydawca: Gig Ant / Boomslang Records

Ståle Storløkken – Fender Rhodes, elektronika; Radosław „Bond” Bendarz – dwustrunowa gitara basowa, elektronika, gitara basowa; Lucjan Dubuis – klarnet basowy; Alfred Vogel – instrumenty perkusyjne

rejestracja: 7–8 lutego 2019 r., Bezau (Austria)

mix: Roli Mosimann, Recpublica Studios, Lubrza (Polska)

fotografie i okładka albumu: Łukasz Hämmerle

Ståle Storløkken: słynny ze swoich dokonań z Supersilent i wielu innych projektów – od współpracy z Terje Rypdalem i Arve Henriksenem po Motorpsycho. Większość jego solowej twórczości składa się z improwizowanych części, stanowiących podstawę, na której opiera się aranżacja i muzyka końcowa, a tym podstawowym fundamentem mogą być melodia, niektóre akordy, groove, a nawet po prostu dźwięk. Niezwykle oryginalne podejście Ståle, łączącego analogowe instrumenty i nowoczesną elektronikę, pozwoliło stworzyć wyjątkową paletę, która doskonale połączyła się z fantazją tria Hang Em High, zmiksowaną perfekcyjnie przez Roliego Mosimanna.

International trio HANG EM HIGH offers psychotic and down-to-earth power-jazz, «hot like melted iron, cool as Clint Eastwood», blended with jazz, rock, punk, ambient and live electronics.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.