Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wykorzystaj ulgę dla wolności

Wykorzystaj ulgę dla wolności

Instytut Misesa

Ministerstwo Finansów poprzez Twój e-PIT udostępnia rozliczenia za rok 2021. W czasach Polskiego Ładu pamiętaj o 1% dla Instytutu Misesa – prawdziwej uldze dla wolności. Wystarczy podać numer KRS: 0000174572.

Twój e-PIT to usługa pozwalająca rozliczyć się na formularzach przygotowanych przez urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełnia zeznanie roczne za podatnika. Takie wstępnie przygotowane zeznanie jest dostępne do wglądu i modyfikacji w systemie Twój e-PIT.

Dostęp do systemu wymaga jedynie posiadania profilu zaufanego, e-dowodu, aplikacji mObywatel lub podania danych identyfikujących – numeru PESEL i kwoty ubiegłorocznego rozliczenia.

Warto zatroszczyć się o sprawdzenie poprawności przygotowanego w systemie rozliczenia. Trzeba wiedzieć, że zmodyfikowanie przygotowanego rozliczenia jest koniecznym warunkiem skorzystania z większości należnych ulg podatkowych.

Uwaga, darowizny przekazane w 2021 roku na działalność Instytutu Misesa podlegają odliczeniu od podatku.

Po upewnieniu się, czy nie zostaliście poszkodowani w obecnym rozliczeniu, przekażcie 1% podatku na Instytut Misesa – wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz nr KRS: 0000174572.

Jak ustawić numer KRS we właściwej rubryce i skorzystać z należnych ulg podatkowych, można dowiedzieć się np. z zeszłorocznego instruktażu Ministerstwa Finansów.

Nie chcesz korzystać z rządowego systemu?

Nic nie szkodzi, są inne sposoby, by przekazać nam 1% podatku. Możesz to zrobić, rozliczając się w dowolny inny sposób – wystarczy podać KRS: 0000174572 w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego.

Twoje pieniądze przeznaczymy na edukację ekonomiczną:

  • Szkoły Ekonomiczne,
  • publikowanie kolejnych tomów Internetowej Biblioteki Ekonomicznej,
  • Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii,
  • organizowanie konferencji naukowych,
  • opracowywanie raportów ekspertów Instytutu Misesa,
  • działalność wydawnictwa Instytutu Misesa.

Propagowanie wiedzy ekonomicznej to droga do wolności, dobrobytu i pokojowych relacji między ludźmi. Wierzymy, że świadomość procesów ekonomicznych i społecznych jest konieczna do budowy bardziej sprawiedliwego i zamożniejszego społeczeństwa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.