Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Czterdzieste urodziny następcy tronu Serbii

Czterdzieste urodziny następcy tronu Serbii

Niech żyje xiążę!

Jego Królewska Wysokość xiążę Piotr, następca serbskiego tronu, urodził się w Chicago 5 lutego 1980 roku. Był pierwszym dzieckiem przebywających na emigracji Ich Królewskich Mości króla Alexandra II i królowej Marii da Gloria (z domu Orleańskiej-Bragança), otrzymał imię, które było wyrazem hołdu dla obu jego dziadków – króla Piotra II i brazylijskiego xięcia Piotra Gastona.

Xiążę doczekał się także dwóch braci, Ich Królewskich Wysokości xiążąt Filipa i Alexandra (ur. 15 stycznia 1982 r. w Fairfax), jednak królewskie małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1985 r. Już kilka miesięcy później xiążęta stali się częścią „rodziny patchworkowej”. Z katolickiego punktu widzenia należy mówić o bigamii: 21 września w cerkwi pw. św. Sawy w Londynie król poślubił panią Katarzynę Batis (również będącą po rozwodzie), natomiast 24 października królowa wyszła za mąż za Jego Excelencję xięcia Ignacego, dziewiętnastego diuka Segorbe. W drugim z tych związków przyszły na świat dwie córki.

Jego Królewska Wysokość mieszka w Londynie i pracuje jako grafik: ukończył Szkołę Królewską w Canterbury, następnie kurs w londyńskim Camberwell College of Arts, później zaś studiował projektowanie graficzne w Rhode Island School of Design. Często gości w ojczyźnie, angażując się w działalność rodziny królewskiej.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.