Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Urodziny potomków Stuartów

Urodziny potomków Stuartów

Dziedzictwo jakobitów

21 kwietnia 2016 roku pięćdziesiąte urodziny obchodzi Jego Cesarska i Królewska Wysokość wielki xiążę Toskanii, arcyxiążę Zygmunt. Jest on spokrewniony z jakobicką rodziną królewską jako wnuk po mieczu wielkiej xiężnej Doroty (25 maja 1920 – 5 lipca 2015), która urodziła się jako xiężniczka Anglii, Szkocji, Irlandii oraz Bawarii i była wnuczką królowej Marii IV(III). Dlatego też władca Toskanii znajduje się w legitymistycznej linii sukcesji tronów brytyjskich.

Urodzone w Szkocji dzieci jubilata i jego byłej żony, JCiKW wielkiej xiężnej Elyssy, pochodzącej ze szkockiej rodziny szlacheckiej Edmonstonów, są nie tylko potomkami królów szkockich po mieczu i po kądzieli, lecz również sir Wilhelma Wallace’a.

*****

20 kwietnia siedemnaste urodziny obchodził Jaśnie Oświecony xiążę Jerzy, drugi syn JO xięcia Alojzego, regenta i następcy tronu Liechtensteinu, oraz jego żony, Jej Królewskiej Wysokości xiężnej Zofii, xiężniczki Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii. Xiążę Jerzy zajmuje obecnie czwarte miejsce w jakobickiej linii sukcesji tronów brytyjskich.

opracowanie: Adrian Nikiel

Na podstawie korespondencji p. Steliosa Rigopoulosa na jakobickiej liście dyskusyjnej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.