Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Następca greckiego tronu o starciach w Waszyngtonie

Następca greckiego tronu o starciach w Waszyngtonie

Eurohistory

Wieczorem 6 stycznia 2021 roku w obliczu zamieszek w Kapitolu, potępianych przez kolejne rządy szeroko rozumianego Zachodu jako atak na demokratyczne instytucje, następca greckiego tronu, Jego Królewska Wysokość xiążę Paweł, opublikował na Twitterze krótkie oświadczenie. Stwierdził w nim, że prezydent akceptujący i zachęcający społeczeństwo do takiego zachowania nie powinien dłużej być prezydentem, należy zatem powołać się na 25. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Stanowisko xięcia oznacza, że wiceprezydent Michał Pence i członkowie gabinetu prezydenta Donalda Trumpa powinni stwierdzić, iż nie jest on zdolny do sprawowania władzy, a kompetencje głowy państwa musi przejąć jego zastępca. Z kolei obie izby Kongresu musiałyby zatwierdzić tę zmianę większością dwóch trzecich głosów każdej izby.

Podobne stanowisko następnego dnia zajęła żona następcy tronu, Jej Królewska Wysokość xiężna Maria Chantal, która w godzinach porannych 7 stycznia ogłosiła na Twitterze, że prezydent zhańbił swój urząd i demokrację, zatem w kontekście wydarzeń w Waszyngtonie należy odwołać się do postanowień 25. poprawki.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.