Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Apel w sprawie Marszu Równości

Apel w sprawie Marszu Równości

Okręg Łódzki Młodzieży Wszechpolskiej

Łódź, 23 kwietnia 2015 r.

Szanowna Pani Hanna Zdanowska

Prezydent Miasta Łodzi

Szanowna Pani Prezydent,

Jesteśmy zmuszeni wyrazić stanowczy sprzeciw wobec organizowania na łódzkim Starym Rynku w dniu 25.04.2015 r. tzw. Łódzkiego Marszu Równości zainicjowanego przez środowiska LGBT ze swoimi skrajnie niebezpiecznymi postulatami.

W tym roku wspomniane środowiska po raz kolejny chcą przejść ulicami Łodzi, domagając się wbrew Konstytucji RP m.in. możliwości zawierania homomałżeństw, tzw. związków partnerskich, a nawet prawa do adopcji dzieci! Innym postulatem jest „edukacja antydyskryminacyjna i seksualna”, którą wspomniane środowiska mogą posługiwać się do propagowania swoich skrajnych poglądów, a także do promowania rozwiązłości seksualnej wśród młodzieży.

Tego typu imprezy, które promują homoseksualizm, to prosta droga do szerzenia niebezpiecznej ideologii dewiacji. Takie inicjatywy mogą stać się również przyczyną niepokojów społecznych i silnego sprzeciwu mieszkańców Łodzi. Celem „marszów równości” może być także prowokacja i chęć stworzenia z niemoralnych czynów ideologii jako narzędzia do walki politycznej.

Inicjatywa ta może stanowić zagrożenie dla porządku publicznego oraz moralności publicznej i zgodnie z art. 2 Ustawy o zgromadzeniach powinna zostać objęta zakazem władz Łodzi.

Z tych powodów, a także w imię troski o dobre imię naszego miasta oraz jego mieszkańców zwracamy się do Pani z apelem o podjęcie konkretnych działań, które uniemożliwią organizowanie tego typu imprez na terenie Łodzi.

Z poważaniem

Andrzej Kaczorkiewicz

Rzecznik Prasowy

Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.