Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » W trakcie wakacji król Maroka zużywa zapasy wody podparyskich gmin

W trakcie wakacji król Maroka zużywa zapasy wody podparyskich gmin

Niech żyje król!

Mieszkańcy niektórych wsi w pobliżu Paryża, które wybrał sobie na cel wakacji król Maroka, nie są zbyt zadowoleni – podaje na swojej stronie internetowej stacja Russia Today. W sierpniu dwie gminy zostały pozbawione wody w wyniku wizyty Jego Królewskiej Mości króla Muhammada VI.

Betz, miejscowość liczącą 1000 mieszkańców, która znajduje się czterdzieści km od Paryża, król odwiedził w otoczeniu trzystuosobowej świty. Wody została pozbawiona także gmina Villiers-Saint-Genest (leżąca cztery km od Betz), która liczy 350 mieszkańców. Duża część wody została wykorzystana nie tylko na potrzeby kilkuset „turystów”, ale także została skonsumowana przez dwadzieścia koni oraz przeznaczona na utrzymanie ogrodu posiadłości. Ogród dysponuje również szklarniami do hodowli warzyw. Mer Villiers-Saint-Genest, pan Teodoryk Tavernier, powiedział lokalnym mediom, że zasoby wody zaczęły być coraz rzadsze w tym regionie. Jak następnie podaje Russia Today, z tego powodu monarcha stał się celem niewybrednych szyderstw ze strony niektórych francuskich internautów. Król przebywał w Betz także po zakończeniu odbywającej się w maju historycznej wizyty w Pekinie, gdzie podpisał traktat o strategicznym partnerstwie. „Marianne” i „Le Parisien” informują, że firma Saur, która dostarcza wodę, nie była w stanie zwiększyć swoich dostaw. „Marianne” dodaje, że zamek w Betz jest jego własnością odziedziczoną po ojcu. „Le Parisien” twierdzi natomiast, że władca nie czuje się odpowiedzialny za braki w dostawach wody, za którą przecież płaci.

opracowanie: Igor Olech

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.