Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wernisaż wystawy „Paszporty krajów UE”

Wernisaż wystawy „Paszporty krajów Unii Europejskiej”

Portal Legitymistyczny

W dniu, kiedy medialne relacje z Wrocławia zdominowała krytyka skrajnie lewicowego charakteru Kongresu Kultury Europejskiej, w Muzeum Militariów odbył się wernisaż wydarzenia mniej spektakularnego, ale na pewno ciekawszego dla ludzi Prawicy. 10 września 2011 r. uroczyście otwarto wystawę historycznych i współczesnych paszportów krajów, które obecnie są prowincjami Unii Europejskiej.

Można sądzić, że każdego monarchistę zainteresują dokumenty Państwa Kościelnego, Imperium Rosyjskiego, Cesarstwa Austriackiego, Królestwa Bawarii czy Prus. Jest to okazja do reflexji o utraconej różnorodności naszego kontynentu, obecnie niwelowanej „dyrektywami z Bruxeli”. Kiedy porównujemy dawne i współczesne dokumenty podróży, widzimy również, jak demokratyczne reżimy stopniowo rozbudowywały aparat totalnej kontroli. Dobry symbolem tego zjawiska jest ewolucja kształtu paszportu.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2018 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.