Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Surrexit Dominus vere! Alleluia!

Surrexit Dominus vere! Alleluia!

Portal Legitymistyczny

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego AD 2012, wiary i miłości, odwagi, aby wzrastać w świętości i podążać za naszym Panem Jezusem Chrystusem w nadziei otrzymania nagrody życia wiecznego, a także siły, aby pokonywać trudności życia doczesnego, wszystkim Czytelnikom, Przyjaciołom i Sympatykom życzą

władze Organizacji Monarchistów Polskich

redakcja Portalu Legitymistycznego

Zmartwychwstanie

Przynośmy więc dary Temu, który dla nas poniósł mękę i dla nas zmartwychwstał. Może sądzicie, że mówię o złocie lub srebrze albo o tkaninach czy o świecących i drogich kamieniach. To wszystko jest materialne, pochodzi z ziemi, na niej pozostaje, a większą jej część zawsze mają w swym posiadaniu ludzie źli oraz niewolnicy dóbr ziemskich i książęta tego świata. Natomiast przynieśmy w darze samych siebie, najcenniejszy i najmilszy Bogu skarb. Oddajmy Obrazowi duszę na Jego obraz stworzoną, doceńmy naszą godność, otoczmy czcią Pierwowzór, pojmijmy moc Chrystusowego misterium i niech stanie się dla nas jasne, dlaczego Chrystus umarł.

Św. Grzegorz z Nazjanzu, Mowa na święto Paschy, Wielkanoc 362 r.

 

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.