Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie biura prasowego partii WiP w sprawie cenzury Internetu

Oświadczenie w sprawie cenzury Internetu

Partia WiP

OŚWIADCZENIE

Partia Wolność i Praworządność zdecydowanie sprzeciwia się proponowanym zmianom w Prawie Telekomunikacyjnym. Uważamy, że Internet jest ostatnim w pełni wolnym medium – i chcemy, żeby takim pozostał. Jesteśmy nieufni wobec poczynań władzy, dążącej do przywrócenia w Polsce cenzury. Przypominamy, że PRL-owska cenzura również była motywowana dobrem narodu (ochrona uczuć religijnych, zakaz propagowania alkoholizmu, narkomanii, okrucieństwa i pornografii) – a wszyscy wiemy, że chodziło o eliminowanie niewygodnych dla władzy poglądów.  Jak łatwo się domyślać – do tego również zmierzają działania obecnych władz. Dopisanie do Prawa Telekomunikacyjnego artykułu 197a, a wraz z nim utworzenie Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, przypomina dążenia reżimów totalitarnych do całościowej kontroli nad obywatelami. Pod pozorem ochrony obywateli, wprowadza się narzędzie do ograniczania swobody wypowiedzi.

Tak więc jeszcze raz wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec proponowanych zmian w prawie, apelując do posłów, senatorów i prezydenta, by się opamiętali i zablokowali totalniackie dążenia rządu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.