Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dzisiaj w szkołach, jutro w gospodarce

Dzisiaj w szkołach, jutro w gospodarce

Mikołaj Pisarski

Szanowny Sympatyku Instytutu Misesa,

sondaże pokazujące poparcie dla kolejnych redystrybucyjnych pomysłów polityków nie napawają niestety optymizmem. W sumie nie ma co się dziwić – edukacja ekonomiczna w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie i na pewno nie muszę o tym przekonywać.

Ale mam doskonałą wiadomość…

Od niedawna dysponujemy nowym narzędziem zwiększania wiedzy ekonomicznej młodego pokolenia. Jak być może już wiesz, do użytku w szkołach dopuszczono podręcznik Wolna przedsiębiorczość przygotowany przez Instytut Misesa.

Teraz czeka nas kolejny etap. Musimy go wypromować. Dlatego chcemy rozesłać pakiety promujące ten przełomowy podręcznik do jak największej liczby szkół. Już teraz możesz ufundować wysyłkę książki, przekazując darowiznę.

Musisz wiedzieć, że Wolna przedsiębiorczość to podręcznik wyjątkowy. Przedstawia spójną wizję funkcjonowania gospodarki rynkowej. Nicią łączącą wszystkie wątki podręcznika jest podstawowa wiedza o teorii ekonomii.

Dzięki podręcznikowi uczniowie poznają rolę przedsiębiorców, konsumentów i pracowników w procesach rynkowych. Dopiero na tym tle autorzy zaprezentowali najważniejsze instytucje gospodarki rynkowej, bieżące uwarunkowania prawne czy porady dotyczące rynku pracy bądź finansów osobistych.

Wolna przedsiębiorczość daje uczniom szansę na zrozumienie gospodarki. Wyposaża ich w narzędzie niezbędne do oceny szalonych pomysłów gospodarczych przynoszących opłakane skutki. Czy nie sądzisz, że taki podręcznik powinien trafić do jak najszerszego grona uczniów?

Może znasz jakiegoś nauczyciela przedmiotu podstawy przedsiębiorczości? A może w Twojej rodzinie są uczniowie szkół średnich? Jeśli znasz szkołę, której chciałbyś przekazać paczkę promocyjną z naszym podręcznikiem, możesz wypełnić formularz.

Jeśli nie masz znajomej szkoły albo czasu na osobiste zaniesienie podręcznika, możesz wesprzeć promocję książki finansowo. Koszt wysyłki jednego pakietu wynosi około 30 zł. Wpłat można dokonywać na stronie.

Muszę podkreślić, że przed nami i naszym podręcznikiem stoi teraz wielkie wyzwanie i wielka szansa. Stworzenie dobrego podręcznika to nie wszystko, czego potrzeba, żeby odnieść sukces i zdobyć zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Musimy pamiętać, że polskie licea i technika to ponad milion dwieście tysięcy uczniów w ponad czterech tysiącach szkół. W większości szkół podręczniki nie są zmieniane zbyt chętnie. Nauczyciele wolą korzystać z dobrze sobie znanych publikacji, niż rozpoczynać pracę z nowymi.

Dlatego Wolna przedsiębiorczość potrzebuje szerokiej promocji – rozesłania tysięcy darmowych egzemplarzy do szkół, zorganizowania konferencji i szkoleń dla nauczycieli, dalszego rozbudowywania materiałów towarzyszących podręcznikowi, takich jak animacje i scenariusze lekcji.

Bardzo chcemy, żeby już od września 2021 r. podręcznik był używany w pierwszych szkołach i służył pierwszym uczniom. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy. Możesz ufundować wysyłkę pakietu promocyjnego dla nauczyciela lub szkoły albo zgłosić się po odbiór darmowego pakietu, który będziesz mógł przekazać osobiście do wybranej szkoły.

Tylko razem możemy wypromować podręcznik Wolna przedsiębiorczość! Liczę na Twoją pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Mikołaj Pisarski
prezes Instytutu Misesa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.