Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wspomnienie xiężnej Brygidy Pruskiej (1939-2016)

Wspomnienie xiężnej Brygidy Pruskiej (1939-2016)

Requiescat in pace

Xiężna Brygida Pruska (z domu Dallwitz-Wegner) nigdy nie otrząsnęła się po śmierci swojego męża, Jego Królewskiej Wysokości xięcia Michała, który zmarł 3 kwietnia 2014 roku po długiej chorobie.

Cywilna ceremonia zaślubin pary odbyła się w Bad Soden 23 czerwca 1982 r., wkrótce po rozwodzie xięcia Michała z pierwszą żoną, Juttą Jörn.

Xiążę był drugim synem króla Prus Ludwika Ferdynanda oraz królowej Kiry. Utracił prawa dynastyczne w 1966 r. po ślubie z Juttą, niewywodzącą się ze stanu szlacheckiego. Para miała dwie córki, xiężniczki Michalinę i Natalię.

Pomimo że xiężna (zwana potocznie Gittą) miała szerokie grono przyjaciół, czuła się samotna, nie radząc sobie w życiu bez ukochanego męża. Pod koniec października lub na początku listopada została znaleziona martwa w swoim domu w Thanheim (Hohenzollern-Hechingen). W momencie odnalezienia zwłok nie żyła co najmniej od tygodnia. Przyczyną śmierci było samobójstwo: przedawkowanie leków.

W grudniu ciało xiężnej zostanie złożone w rodzinnej krypcie, obok męża, w zamku Hohenzollernów w Hechingen. Zmarła miała 77 lat.

opracowanie: Tomasz Kołakowski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.