Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Akademia Patriotów

Szanowni Państwo,

26 maja 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Fundacja Akademia Patriotów udzieliła poparcia Konfederacji, ponieważ uważamy, że jest to obecnie jedyne ugrupowanie na scenie politycznej, które działa w interesie Polski i Polaków.

W okręgu nr 12 (woj. dolnośląskie i opolskie) z miejsca nr 8 startuje nasza wieloletnia działaczka, pani Halszka Bielecka: inicjatorka protestów przeciwko cenzurze Internetu, organizatorka wielu spotkań i konferencji o tematyce patriotycznej, historycznej oraz ekonomicznej. Aktywnie uczestniczyła w sprzeciwie środowisk narodowych wobec umieszczenia na Uniwersytecie Wrocławskim tablicy poświęconej abp. Andrzejowi Szeptyckiemu. Organizowała m.in. obchody Krwawej Niedzieli czy rocznic napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uczestniczy w inicjatywie Wolny Wrocław, wspierając integrację środowisk wolnościowych, narodowych, katolickich. Obecnie jest również liderem Partii Kierowców.

Liczba problemów, z jakimi borykają się kierowcy w naszym kraju, z roku na rok rośnie, to m.in. wysokie ceny paliwa, rosnące stawki ubezpieczeń komunikacyjnych, najdroższe w Europie przejazdy autostradami. Ceny paliwa wpływają na całą gospodarkę, gdyż warunkują ceny wszystkich produktów i usług, w tym także żywności. Wzrost cen paliw wiąże się z większymi kosztami firm transportowych. Uważam, że należy walczyć o konkurencyjność polskiej branży transportowej. Biurokracja, związane z nią koszty oraz unijne ograniczenia doprowadzają do wyeliminowania polskich firm transportowych ze wspólnego rynku europejskiego.

Zależy mi na:

— obniżeniu akcyzy na paliwo,

— wprowadzeniu winiet zamiast bramek na autostradach,

— obniżeniu akcyzy na samochody importowane spoza UE,

— rozbudowie sieci autostrad,

— ochronie polskich przewoźników na rynku europejskim.

Wyznaję poglądy wolnościowe. Jestem przeciwniczką ideologii dyskryminującej kierowców. Unia Europejska w tej formie, w jakiej jest obecnie, działa na niekorzyść zwykłych obywateli, realizując jedynie interesy lobbystów i ideologów.

Halszka Bielecka

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.