Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Wystawa prac Maj Harbitz

Wystawa prac Maj Harbitz

Ambasada Królestwa Norwegii

Cafe Młynek na krakowskim Kazimierzu zaprasza na wystawę malarstwa norweskiej artystki Maj Harbitz. Wernisaż wystawy, w którym ma wziąć udział Autorka, odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia  2011 r. Wystawa odbywa się pod Honorowym Patronatem Ambasady Norwegii i potrwa do 20 maja br.

Maj Harbitz (ur. 1928) — artystka malarka z Tromsø, stolicy północnej Norwegii. W sztuce malarskiej Maj odnajdujemy niezwykłość przeżycia od krajobrazów w „oleju” do szybkich abstrakcji w pasteli, wypełnionych światłem i przestrzenią, płynących przez otwarte okno. „Uważam, że nasze okresy mroku i niesamowicie jasne okresy wiosny są fantastyczne w Norwegii. Tak bardzo różne, że interesujące. Mroczne okresy są formą bez światła i cienia, intensywnie miękkie i żarzące, podczas gdy światło wiosny jest twarde i surowe w formie i kolorze. Praca w obu tych formach jest bardzo ekscytująca” (M.H., „Nordlys”, 05.03.1988).

Podczas wernisażu zagra Lena Skjerdal Trio.

Maj Harbitz zdobyła wykształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Rękodzieła i Sztuki Przemysłowej w Oslo oraz Akademii Sztuk Pięknych we Florencji. Artystka miała wiele niezależnych wystaw, między innymi w Oslo, Tromsø i Paryżu. Uczestniczy także w szeregu wystaw krajowych. Jej prace zostały wykupione między innymi przez Uniwersytet i Szpital Uniwersytecki Tromsø oraz Norweską Radę Kulturalną. W roku 1978 otrzymała państwowe stypendium dla zaslużonych artystow.

Cafe Młynek od dziesięciu lat stanowi jeden z istotnych punktów na kulturalnej mapie Krakowa. Przez ten czas obdyło się tu ponad 100 wystaw malarstwa, grafiki, rzeźby, a także wiele koncertów, spektakli teatralnych, spotkań literackich i innych projektów, mających na celu promocję szeroko rozumianej kultury i sztuki.

Miejsce: Cafe Młynek, Plac Wolnica 7.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.