Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Królewski zbiór na wystawie w Weiden

Królewski zbiór na wystawie w Weiden

Niech żyje król!

Międzynarodowe Muzeum Ceramiki w bawarskim mieście Weiden obchodzi trzydziestolecie istnienia. Na jubileuszowej wystawie można podziwiać dzieła sztuki z kolekcji Jego Królewskiej Mości króla Anglii, Szkocji, Irlandii i Bawarii Franciszka II, twórcy jednego z najważniejszych w skali świata zbiorów ceramiki afrykańskiej. Prezentacja będzie dostępna do 7 lutego 2021 roku.

Podczas konferencji prasowej pan Józef Straßer, główny kurator monachijskiej Nowej Kolekcji (Die Neue Sammlung), której filią jest placówka w Weiden, wyjaśnił, że monarsza kolekcja powstawała przez kilka dekad od lat siedemdziesiątych XX wieku i obejmuje twórczość z różnych regionów Afryki. Dzieła udostępnione przez Najjaśniejszego Pana są cennym uzupełnieniem zbiorów muzealnych, również dlatego, że wypełniają ważną lukę geograficzną – wśród ponad piętnastu tysięcy naczyń ceramicznych zgromadzonych w Nowej Kolekcji wcześniej znalazły się obiekty z Azji, Europy i Ameryki Romańskiej. Na wystawie prezentowane są prace najcenniejsze pod względem artystycznym. Towarzyszy jej zróżnicowany program dla wszystkich grup wiekowych.

opracowanie: Igor Olech

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.