Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wywiad z następcą tronu Rosji

Wywiad z następcą tronu Rosji

Royal Musings

Jego Cesarska i Królewska Wysokość wielki xiążę Jerzy był kolejnym dynastą, który zaszczycił panią Marlenę Eilers Koenig wywiadem na temat swoich zajęć w trudnych czasach obostrzeń narzuconych w związku z pandemią COVID-19. Następca rosyjskiego tronu prowadzi w Belgii firmę Romanoff and Partners, która zajmuje się lobbingiem na rzecz Rosji w Unii Europejskiej, jednak w związku z sankcjami nałożonymi na reżim Włodzimierza Putina postanowił zaangażować się także w inne przedsięwzięcia biznesowe. Od kilku lat jest honorowym prezesem Belgijsko-Luxemburskiej Izby Handlu z Rosją, niedawno objął też stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów Food Bank Rus, pierwszego banku żywności stworzonego w jego ojczyźnie. Przyszły władca Rosji skupia się na działalności charytatywnej. Zarządzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zastały go w jego mieszkaniu w centrum Moskwy.

Wielki xiążę, odpowiadając na pytania słynnej blogerki, potwierdził, że miejsc zamieszkania nie można opuszczać bez zezwolenia, dopuszczalne są wyjścia do sklepów lub lekarza, otwarte zaś pozostają apteki, supermarkety i urzędy pocztowe. Żywność często kupowana jest przez Internet. Następca tronu na początku pandemii za pośrednictwem Rosyjskiej Fundacji Cesarskiej przekazał maski i rękawiczki społeczności rosyjskiej zamieszkałej w Mediolanie, jak również darowiznę na rzecz szpitala uniwersyteckiego San Raffaele. Z kolei Food Bank Rus współpracuje z korporacjami i sieciami supermarketów, przekazując żywność potrzebującym na terenie Rosji. W jego działalność zaangażowanych jest także wielu wolontariuszy, których pomoc jest szczególnie ważna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Na co dzień Rosyjska Fundacja Cesarska działa w zakresie pomocy dzieciom cierpiącym na autyzm oraz dzieciom dotkniętym chorobami onkologicznymi i wspiera hospicja, angażuje się także w kształcenie rosyjskich lekarzy w Stanach Zjednoczonych. Jej fundusz pomocy doraźnej pozwala wspierać inne stowarzyszenia charytatywne w skali międzynarodowej, np. po trzęsieniu ziemi w Albanii, do którego doszło w 2019 r. W Luxemburgu Fundacja sfinansowała badania nad rakiem jelita grubego i korelacjami genomu. Planowane są kolejne przedsięwzięcia.

Programy pomocowe rozwija również Food Bank Rus, który organizuje „kosze życzliwości” w supermarketach i pomaga samotnym matkom w trudnych sytuacjach życiowych.

Carewicz wspomniał, że chciałby spotkać się ze swoim kuzynem Jego Królewską Wysokością xięciem Aimone z linii Aosta Domu Sabaudzkiego, ambasadorem Zakonu Maltańskiego w Rosji, aby omówić z nim kolejne pomysły na działalność charytatywną. Xiążę od 2000 r. pracuje w Rosji dla firmy Pirelli, stanowisko ambasadora objął w listopadzie ubiegłego roku.

Dodatkowy czas wolny w samoizolacji przyszły monarcha spędził na lekturze dzieł rosyjskich dziewiętnastowiecznych klasyków, ponownie przeczytał Mistrza i Małgorzatę Michała Bułhakowa. Wśród innych ostatnio czytanych tytułów wspomniał m.in. Człowieka, który był czwartkiem G.K. Chestertona oraz Słońce też wschodzi Ernesta Hemingwaya. Jego Cesarska i Królewska Wysokość nie stroni także od powieści Lee Childa i oglądania Netflixa. Wśród aktywności, których mu brakuje, wymienił nurkowanie w morzu.

Zapytany o miejsca w Moskwie, które poleciłby uwadze nieznających miasta turystów, wskazał na Kreml, liczne moskiewskie muzea i stołeczne metro. Propozycją godną zainteresowania jest także rejs po rzece Moskwie.

Prawosławny Wielki Tydzień wielki xiążę spędził, śledząc nabożeństwa za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych, dzięki którym utrzymywał także kontakt z rodziną.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.