Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » JKW xiążę Henryk cierpi na demencję

JKW xiążę Henryk cierpi na demencję

Royal Musings

Blog Royal Musings poinformował o oświadczeniu wydanym 6 września 2017 roku przez marszałka dworu królewskiego na życzenie Jej Królewskiej Mości królowej Danii Małgorzaty II. W dokumencie tym podano do publicznej wiadomości, że mąż królowej, Jego Królewska Wysokość xiążę Henryk, cierpi na demencję, co latem tego roku potwierdziły badania przeprowadzone przez specjalistów z Rigshospitalet (Szpitala Królewskiego) w Kopenhadze.

Zdaniem lekarzy zakres defektu poznawczego jest większy, niż mogłoby to wynikać z wieku xięcia. Mogą mu towarzyszyć zmiany w zachowaniu, reakcjach, osądach i emocjach, co może wywierać wpływ na relacje Jego Królewskiej Wysokości ze światem zewnętrznym. W związku z diagnozą xiążę ograniczy swoją przyszłą aktywność – dotyczy to także patronatów i członkostw honorowych. Najważniejsze staje się zapewnienie królewskiemu małżonkowi niezbędnego w tej sytuacji spokoju.

opracowanie: Igor Olech

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.