Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » JO xiążę Monako skomentował zamieszki w USA

JO xiążę Monako skomentował zamieszki w USA

Royal Central

Jaśnie Oświecony xiążę Monako Albert II oczekuje, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zamieszki, do których doszło 6 stycznia w Waszyngtonie podczas posiedzenia Senatu i Izby Reprezentantów, zgromadzonych, aby zatwierdzić wynik wyborów prezydenckich. Monarcha stwierdził, że nie jest to Ameryka, w której dorastał i chodził do szkoły. Podkreślił również, iż nadal jest zaszokowany, lecz równocześnie nie czuje zaskoczenia, bo w takim kierunku zmierzał rozwój wydarzeń. W dalszej części swojej wypowiedzi sięgnął nawet do rzadko słyszanych z ust panujących określeń obrzydzenie i złość, by dać wyraz sprzeciwu wobec działań przypisywanych prezydentowi.

Xiążę do dwudziestych pierwszych urodzin posiadał obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Jego nieślubna córka, Jasmina Gracja Grimaldi, urodziła się i wychowała w Kalifornii.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.