Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Xiążę Henryk XIII Reuss nie przyznaje się do winy

Xiążę Henryk XIII Reuss nie przyznaje się do winy

dw.com

Domniemany przywódca Obywateli Rzeszy, Jaśnie Oświecony xiążę Henryk XIII Reuss, po raz pierwszy złożył zeznania podczas toczącego się we Frankfurcie nad Menem procesu o terroryzm. 28 czerwca 2024 roku arystokrata odpierał oskarżenia prokuratury, która zarzuca rzekomym uczestnikom spisku planowanie obalenia rządu republiki w celu zniszczenia demokracji. W trakcie jedenastego dnia procesu xiążę oświadczył, że jest zdecydowanym przeciwnikiem stosowania przemocy. Większa część wystąpienia była poświęcona jego sytuacji osobistej.

Oskarżony podkreślał zły stan swojego zdrowia, miał również wyraźne trudności z mówieniem. Zaznaczył, że nie rozumie, dlaczego jest oskarżany o sympatie narodowosocjalistyczne, lecz nie odniósł się do szczegółów sprawy, kwitując ją słowami o „koniu trojańskim”, który nic nie zrobił.

Stojący przed frankfurckim sądem są oskarżeni o przynależność do grupy terrorystycznej przygotowującej zamach stanu. W Monachium i Stuttgarcie zarzuty postawiono innym członkom Obywateli Rzeszy.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.