Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » XV edycja Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”

XV edycja Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”

Instytut Pamięci Narodowej

Szanowni Państwo,

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do XV edycji Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”.

Nagroda ma charakter ogólnopolski i przyznawana jest instytucjom, organizacjom społecznym i osobom za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939-1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Laureatów wyłania Kapituła, na której czele stoi prezes IPN. Laureaci tej honorowej nagrody otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia wniosku o przyznanie nagrody i przesłanie go do 10 marca 2016 r. na adres kustosz@ipn.gov.pl. Wniosek powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie nagrody, a także zgodę kandydata na zgłoszenie (a w przypadku kandydatur pośmiertnych zgodę najbliższej rodziny). W przypadku zgłoszenia kandydatury własnej należy przedstawić co najmniej jedną rekomendację instytucji, organizacji społecznej lub osoby fizycznej.

Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowych informacji udziela pan Piotr Sieczkowski, tel.: 22 581 85 53.

Więcej o nagrodzie i jej dotychczasowych laureatach

Wniosek o przyznanie Nagrody Kustosz Pamieci Narodowej

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.