Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii zapraszają do współpracy

Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii zapraszają do współpracy

Bartosz Wilk

Zimowa Szkoła Ekonomiczna

W pierwszej kolejności pragnę wszystkich zaprosić na organizowaną po raz pierwszy Zimową Szkołę Ekonomiczną, która odbędzie się 5-9 grudnia 2012 r. w Karpaczu. Jest ona projektem skierowanym przede wszystkim do studentów kierunków ekonomicznych. W założeniu Zimowa Szkoła Ekonomiczna ma być spotkaniem mieszczącym się pomiędzy prestiżowym Letnim Seminarium Ekonomicznym a mającym bardziej towarzyski charakter Zjazdem Austriackim. Zimowa Szkoła Ekonomiczna to oferta dla wszystkich zainteresowanych, którzy odczuwają głód wiedzy i chcą wyjść poza program nauczania publicznych uniwersytetów i akademii.

Celem Zimowej Szkoły Ekonomicznej jest przekazanie studentom wiedzy na temat wybranych zagadnień ekonomicznych w sposób metodyczny i kompleksowy. Zimowa Szkoła Ekonomiczna jest skondensowanym kursem ekonomii wolnorynkowej, podanym w ciekawej, wciągającej i inspirującej formie.

Pełne uczestnictwo w Zimowej Szkole (zakwaterowanie, wyżywienie, udział w wykładach): 430 zł (minus ewentualny rabat, który przysługuje członkom najaktywniejszych Klubów oraz najaktywniejszym członkom poszczególnych KASE).

Więcej informacji na stronie: http://mises.pl/projekty/zimowa-szkola-ekonomiczna/zimowa-szkola-ekonomiczna-2012, wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/159491404192638/.

Blog na portalu Austriacy.pl

Na portalu Austriacy.pl ruszyła nowa funkcja bloga. Będą na nim publikowane artykuły członków KASE, a także informacje o najważniejszych wydarzeniach związanych z projektem. Chcemy, by blog stał się platformą dyskusji między członkami poszczególnych Klubów,  umożliwiał wymianę spostrzeżeń, poglądów czy po prostu interesujących zagadnień, którymi się zajmujecie. Na blogu ukazał się już pierwszy artykuł autorstwa Zuzanny Stamirowskiej komentujący tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, zapraszam do lektury!

Wszystkich zainteresowanych publikacją na blogu proszę o kontakt na adres: austriacy@mises.pl.

Nabór do nowego projektu badawczego

Instytut Misesa zamierza ubiegać się o grant na realizację projektu, który polegał będzie na niezależnym od instytucji rządowych obliczaniu wskaźników ekonomicznych (inflacja, bezrobocie etc.) dla Polski oraz zwiększeniu wiedzy społeczeństwa na ich temat. Będzie to krajowy odpowiednik takich serwisów jak np. Shadow Government Statistics. Robocza nazwa przedsięwzięcia to Indexometr.pl.

Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania wniosku o dofinansowanie, a także kompletowania zespołu, który zajmie się realizacją projektu w przypadku otrzymania grantu. Wstępnie zakładamy, że zespół będzie liczył 4-6 osób, natomiast projekt będzie trwał od stycznia 2013 r. do czerwca 2014 r.

Poszukujemy kandydatów na następujące stanowiska:

1. Koordynator projektu lider zespołu — wymagany tytuł naukowy doktora.

2. Asystent projektu — wymagania: tytuł magistra kierunku ekonomicznego bądź matematycznego, ewentualnie student ostatniego roku tych kierunków.

3. Researcherzy — 2 osoby, wymagany co najmniej licencjat kierunku ekonomicznego lub matematycznego.

4. Konsultanci — 2 osoby, co najmniej rozpoczęte studia doktoranckie.

Praca będzie w znakomitej większości zdalna i oczywiście płatna. Ponadto zaangażowanie w projekt to okazja do zdobycia doświadczenia, tudzież materiałów do pracy naukowej. Zainteresowanych współpracą proszę o skontaktowanie się mailowo: piotr.kot@mises.pl, bądź sch@mises.pl — do wiadomości dołączcie swoje krótkie CV.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.