Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Zmarł drugi diuk Hareru

Zmarł drugi diuk Hareru

Requiescat in pace

10 listopada 2021 roku zmarł po długiej chorobie Jego Cesarska Wysokość xiążę Paweł Wossen Seged Makonnen Hajle Selassje, diuk (mesfin) Hareru, wnuk cesarza Etiopii Hajle Sellasje I i cesarzowej Menen Asfaw. O śmierci xięcia poinformowali jego trzej młodsi bracia.

Xiążę urodził się 21 sierpnia 1947 roku w Addis Abebie, był najstarszym dzieckiem xięcia Makonnena Hajle Sellasje (1924-1957) i xiężnej Sary Gizaw (1929-2019). Po śmierci swojego ojca, który zginął w wypadku samochodowym, został wyniesiony do rangi kolejnego diuka Hareru. Zdobywał wykształcenie w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Po komunistycznej rebelii w 1974 r. wraz z innymi członkami rodziny cesarskiej został uwięziony przez reżim Komitetu Koordynacyjnego Sił Zbrojnych, tzw. Derg, i do 1989 r. był przetrzymywany w ciężkich warunkach. Uwolniony wraz z braćmi, Jego Cesarska Wysokość wyemigrował do amerykańskiego stanu Nevada, gdzie 19 marca 1995 r. ożenił się w Clark z Connie Jo Quave (ur. 20 września 1957 r.; było to dla niej drugie małżeństwo) i żył szczęśliwie przez wiele lat jako właściciel hotelu w Henderson.

Pogrzeb xięcia zaplanowano w ścisłym gronie rodzinnym.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.