Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Zostań mecenasem nowej książki Instytutu

Zostań mecenasem nowej książki Instytutu

Instytut Misesa

Organizowanie działania przedsiębiorczego. Nowe spojrzenie na firmę autorstwa Petera G. Kleina i Nicolaia J. Fossa w wyjątkowy sposób ujmuje zagadnienie przedsiębiorczości i jej roli w funkcjonowaniu firmy. Instytut Misesa przygotowuje polskie wydanie nagradzanej i docenianej publikacji.

Aby wesprzeć publikację, należy przekazać na konto Instytutu darowiznę z dopiskiem Klein, Foss. Osoby, które wesprą wydanie publikacji kwotą powyżej 30 złotych, otrzymają książkę w postaci elektronicznej, a osoby, które przekażą na ten cel powyżej 100 złotych – w postaci papierowej.

Zobacz pełną ofertę mecenatu

Przedsiębiorczość, zbyt długo zaniedbywana przez ekonomistów i przedstawicieli nauk o zarządzaniu, przeżywa w ostatnich dwóch dziesięcioleciach wielki renesans nie tylko w środowiskach akademickich ekonomistów i badaczy problematyki zarządzania, ale też wśród ustawodawców, dydaktyków i praktyków. Podobnie na znaczeniu jako dziedzina ekonomii i nauk o zarządzaniu zyskała teoria firmy, wywodząca się z przełomowego artykułu Natura firmy autorstwa Ronalda Coase’a. Mimo to w świecie akademickim i w praktyce zarządzania wciąż niewiele łączy prace na temat przedsiębiorczości z literaturą o firmie. Książka Organizowanie działania przedsiębiorczego zasypuje tę wyrwę, przedstawiając i rozwijając przedsiębiorczościową teorię firmy — teorię, która skupia się na związkach między przedsiębiorczością a zarządzaniem. Korzystając z dorobku ekonomii austriackiej, praca ta opisuje przedsiębiorczość w kategoriach decyzji opartych na osądzie i podejmowanych w warunkach niepewności, a także pokazuje, że osąd stanowi siłę napędową gospodarki rynkowej i jest pojęciem kluczowym dla właściwego zrozumienia funkcjonowania i organizacji przedsiębiorstw.

Nicolai J. Foss jest profesorem strategii i organizacji w Kopenhaskiej Szkole Biznesu oraz opartego na wiedzy kształtowania wartości w Norweskiej Szkole Ekonomii i Zarządzania. Wykłada też w niepełnym wymiarze godzin i jako profesor wizytujący na innych uniwersytetach w Europie.

Peter G. Klein jest wykładowcą stosowanych nauk społecznych i dyrektorem McQuinn Center for Entrepreneurial Leadership Uniwersytetu Missouri. Oprócz tego jest pracownikiem Szkoły Spraw Publicznych im. Trumana na Uniwersytecie Missouri oraz Norweskiej Szkoły Ekonomii i Zarządzania.

Informacje na temat publikacji:

• Tytuł oryginału: Organizing Entrepreneurial Judgment: A New Approach to the Firm

• Seria: Pod Prąd Głównego Nurtu Ekonomii

• Tłumaczenie: Jan Lewiński

• Przewidywany termin publikacji: czerwiec/lipiec 2017

Wsparcie na rzecz wydania książki można przekazywać:

• Bezpośrednio na konto:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa, pl. Strzelecki 20, 50-224 Wrocław

VWBank direct: 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001

Z kont zagranicznych:

Bank Zachodni WBK S.A.

IBAN: PL 35 1500 1777 1217 7010 9404 0000

SWIFT/BIC: WBKPPLPP

• Poprzez przelewy online i płatności kartą kredytową: kliknij.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.