Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Zwiedzaj w ciszy

Zwiedzaj w ciszy

Muzeum Narodowe w Warszawie

W każdą drugą i trzecią środę miesiąca w godzinach 16.00–18.00 Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do zwiedzania w ciszy. Akcję kierujemy do wszystkich, którzy lubią kontemplować sztukę w spokoju, bez rozmów, hałasów i jaskrawych świateł w tle. Szczególnie serdeczne zaproszenie kierujemy do zwiedzających wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia, w tym do osób w spektrum autyzmu.

W trakcie cichych godzin monitory oraz inne urządzenia emitujące dźwięki na wszystkich wystawach w Gmachu Głównym pozostają wyłączone. Nie odbywają się żadne zajęcia edukacyjne, oprowadzania ani inne wydarzenia. Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie, nie w grupie z przewodnikiem – własnym czy muzealnym. Wszystkich zwiedzających prosimy o zachowanie ciszy oraz wyciszenie telefonów komórkowych.

Osoby, które podczas wizyty w Muzeum będą potrzebowały dodatkowego uspokojenia, mogą skorzystać z przeznaczonego do tego pomieszczenia. Pokój wyciszenia znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Sztuki XIX Wieku. Są tam między innymi wygodny fotel i pomoce sensoryczne (np. piłki, „gniotki”). W trakcie cichych godzin w muzealnej Informacji można także wypożyczyć słuchawki wygłuszające.

Harmonogram cichych godzin w Gmachu Głównym w środy 2022 roku: 17 sierpnia, 14 i 21 września, 12 i 19 października, 9 i 16 listopada, 14 i 21 grudnia.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.