Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Apostolat Instytutu Rzymskokatolickiego

Apostolat Instytutu Rzymskokatolickiego

x. Rafał Trytek ICR

W najnowszym, marcowym numerze newslettera JE x. biskup Donald J. Sanborn podaje radosne wiadomości o rozszerzeniu się działalności naszego niewielkiego Instytutu na całym świecie.

Misja w Australii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych wzbogaciła się o kolejnego kapłana, albowiem xiędzu Filipowi Eldracherowi przybył do pomocy x. Fryderyk Palma. Z kolei misja francuska (kościół pw. Chrystusa Króla w Nantes, stolicy Bretanii) po bolesnej i nieoczekiwanej śmierci x. Filipa Guépina uzyskała wsparcie ze strony x. Damiana Dutertre. Ten ostatni obejmie apostolatem również północną Hiszpanię, a konkretnie okolice Santiago de Compostela.

Zaprzyjaźnione z Instytutem Siostry św. Tomasza z Akwinu (CSTA), założone w 2005 roku z błogosławieństwem x. biskupa Donalda J. Sanborna, doczekały się ukończenia kaplicy klasztornej pod wezwaniem swojego świętego patrona. Konsekracja kaplicy odbędzie się 11 maja w Brooksville na Florydzie.

Serdecznie proszę o modlitwę za wszystkich członków Instytutu oraz wiernych korzystających z ich posługi.

5 kwietnia A.D. 2023

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.