Jesteś tutaj: Publicystyka » x. Rafał Trytek » Głos kapłański (nr 23)

Głos kapłański (nr 23)

x. Rafał Trytek ICR

Niech będą pochwaleni Jezus Chrystus i Matka Boża Nieustającej Pomocy!

Po tragicznym roku Pańskim 2021 zapowiada się jeszcze gorszy 2022. Liczba zgonów od września 2020 do września 2021 wyniosła w Polsce ponad 538 tysięcy, a liczba urodzeń – ponad 336 tysięcy, co oznacza spadek ludności naszego kraju o 202 tysiące! To największy ubytek polskiej populacji od II wojny światowej… Takie są skutki ograniczenia dostępu do służby zdrowia dla pacjentów i zniszczenia normalnego życia dla ogółu. Nie wydaje się również, aby masowe implementowanie preparatów paramedycznych miało się zakończyć na „ostatniej prostej”, za to jest coraz więcej sygnałów o ich skutkach ubocznych…

Nie widzę innego sposobu na zatrzymanie postępującego ludobójstwa, jak tylko przez zanurzenie świata w Przenajdroższej Krwi Chrystusa i uciekanie się do Niepokalanego i Bolesnego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Powitajmy Nowy Rok po chrześcijańsku – mszą świętą, aktami pokuty i ekspiacji za stare grzechy, mocnym postanowieniem poprawy, ułożeniem planów w zgodzie z Najświętszą Wolą Bożą i oddaniem się Najświętszym Sercom. Jeżeli ktoś nie będzie miał szczęścia być na mszy noworocznej, winien jednak ten dzień uświęcić i spędzić najbliżej, jak się da, Pana Jezusa.

W styczniu mamy dwa święta Apostołów. 18 stycznia jest święto katedry św. Piotra w Rzymie, co będzie okazją dla nas do odnowienia przywiązania do Wiecznego Rzymu papieży, co koniecznie musi zawierać w sobie postanowienie odcięcia się od modernistycznych okupantów Watykanu. 25 stycznia to święto Nawrócenia św. Pawła, dobra okazja do poproszenia Miłosiernego Boga o łaskę nawrócenia.

Styczeń zawiera w sobie jeszcze wiele innych wspaniałych Świąt – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy, św. Marcelego papieża i męczennika, św. Antoniego pierwszego pustelnika, św. Franciszka Salezego, św. Jana Bosco i wielu innych. Zwracajmy się z jak największą ufnością do nich o pośrednictwo w pozyskaniu Bożego Miłosierdzia.

Z kapłańskim błogosławieństwem na nowy rok Pański!

x. Rafał J. Trytek ICR

Pierwodruk: „Biuletyn Czcicieli św. Marii Goretti” 2022, nr 1 (23)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.