Jesteś tutaj: Publicystyka » Inni publicyści » Natalia Dueholm: Kryształowa działalność Nowickiej

Kryształowa działalność Nowickiej

Natalia Dueholm

Wanda Nowicka, była szefowa Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, pisze na swoim blogu, że ustanowiła nagrodę Kryształowego Świecznika za wkład w budowę państwa świeckiego.

Jak tłumaczy: Do kapituły nagrody zaprosiłam następujące osoby: Magdalenę Środę (etyczkę, filozofkę), Jana Hartmana (filozofa, bioetyka), Bożenę Keff (publicystkę, poetkę, tłumaczkę), Birutę Przewłocką-Pachnik (prezeskę Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego), Stanisława Obireka (filozofa), Roberta Biedronia (posła na Sejm RP).

Wszystkie one są dość powszechnie znane z wyjątkiem Biruty Przewłockiej-Pachnik, zidentyfikowanej jako prezeska Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Wygląda na to, że informacja ta jest niepełna. Jak czytamy w Krajowym Rejestrze Sadowym — osoba o tym samym nazwisku jest również skarbnikiem proaborcyjnej Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Warto odnotować, że reprezentantka pewnej grupy protestantów została powołana do roli osoby nominującej do antykatolickich i antyreligijnych nagród (wśród ośmiorga nominowanych na świeczniku znajdują się już cztery osoby wyróżnione za zwalczanie krzyża powieszonego w budynkach publicznych). Ciekawe, czy wpłynie to na relacje ekumeniczne z katolikami1

Inna ciekawostka: z wpisu na blogu nie wynika, jakie konkretnie nagrody czekają na szczęśliwie wyróżnionych i kto zapłaci za kryształowy świecznik.


1 Nikła jest nadzieja, że ten skandal pośle ekumenizm tam, gdzie jego miejsce, czyli do diabła — przypis Redaktora Naczelnego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.