Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Palimpsest — Piotr Jodlowski

Palimpsest

Narodowe Forum Muzyki

26 lipca 2016 roku pan Piotr Jodlowski przedstawił zamysł stojący za projektem Palimpsest (Walk with me), czyli podróżą dźwiękową po Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury. Jego istotę stanowi alternatywna percepcja krajobrazu dźwiękowego w czasie rzeczywistym. Zwiedzający, wyposażeni w system GPS i słuchawki, mogą spacerować po centrum naszego miasta i odkrywać zróżnicowaną rzeczywistość miejsc, które odwiedzają. Koncepcja opiera się na pomyśle dźwiękowego palimpsestu: możemy usłyszeć będące częścią historii miasta odgłosy, które już nie istnieją we współczesnym krajobrazie, a także stworzone przez artystów metafory. Używając iPada ze specjalną aplikacją (GPS i dźwięk trójwymiarowy), spacerujący będą odkrywać Wrocław w zupełnie nowej rzeczywistości dźwiękowej.

Goście otrzymają mapę Starego Miasta prezentującą różne dźwiękowe miejsca. Wszystkie je można odwiedzić, tworząc tym samym własne, wyjątkowe trasy wycieczek. Początkiem wędrówek będzie wejście do gmachu Narodowego Forum Muzyki. Po przedstawieniu dowodu tożsamości i podpisaniu wymaganego oświadczenia niezbędny sprzęt można wypożyczyć na dwie godziny w holu NFM.

Palimpsest przygotowany został według pomysłu pana Piotra Jodlowskiego na podstawie projektu autorstwa Hieronima Strijbosa i Roberta van Rijswijka. Współtwórcą treści dźwiękowej jest Franciszek Donato.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Piotr Jodlowski w Narodowym Forum Muzyki — fot. Adrian Nikiel

Narodowe Forum Muzyki — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.