Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Demonstracja przed Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego

Demonstracja przed Gmachem Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego

Protest we Wrocławiu

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni wrocławianie – obserwowani z okna Gmachu Głównego przez Jego Magnificencję rektora prof. Adama Jezierskiego – zgromadzili się 25 stycznia 2019 roku na placu Uniwersyteckim, aby po raz kolejny zaprotestować przeciwko uhonorowaniu tablicą pamiątkową arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego OSBM. Wprawdzie tablica ma upamiętniać wrocławskie studia przyszłego duchownego, jednak umieszczony na niej skrót biografii przemilcza wszelkie niechlubne karty związane z jego późniejszą antypolską postawą i działalnością – również kolaborację z narodowosocjalistyczną Rzeszą Niemiecką. Zgromadzeni podkreślili, że muszą walczyć o prawdę.

Manifestacja została zorganizowana przez działaczy Brygady Dolnośląskiej Obozu Narodowo-Radykalnego, Narodowego Forum Kresowego, Akademii Patriotów, Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego. W jej trakcie przemówienia wygłosili: pp. Paweł Luberacki (Brygada Dolnośląska ONR), Stanisław Srokowski (Narodowe Forum Kresowe), Oliwier Iwanowski (Młodzież Wszechpolska), Zbigniew Jarząbek (Akademia Patriotów), Stanisław Zapotoczny (Ruch Narodowy). Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem przygotowanym przez Radio Logos:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.