Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Czy luteranin może być gnostykiem? — dr Cezary Wąs

Czy luteranin może być gnostykiem?

dr Cezary Wąs

12 maja 2011 r. pan dr Cezary Wąs wygłosił wykład pod intrygującym tytułem Czy luteranin może być gnostykiem? O skandynawskiej architekturze sakralnej. Było to kolejne spotkanie w cyklu zorganizowanym przez Wrocławską Fundację Studentów Historii Sztuki. W ramach realizowanego przez Portal Legitymistyczny programu promocji kultury skandynawskiej w Polsce zapraszamy do zapoznania się z nagraniem.

Wykład dra Cezarego Wąsa jest interesujący nie tylko dla miłośników zaprezentowanej na spotkaniu architektury fińskiej, lecz powinien być przyjęty jako ważny głos w dyskusji na temat redefinicji i zaniku sacrum. Pojawiający się w trakcie wykładu termin „teologia desakralizacji” wydaje się dobrze opisywać współczesny modernizm, który jest ideowym uzasadnieniem dla świątyń budowanych tak, jakby Bóg był Bogiem deistów lub jakby Go w ogóle nie było…

Odgłosy burzy przetaczającej się nad centrum Wrocławia wydają się komentarzem niebios.

W związku z krótką przerwą w zapisie wykładu pomiędzy pierwszą a drugą częścią nagrania: prezentowany na początku drugiego filmu kościół znajduje się w miejscowości Espoo.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.