Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Arizona, czyli cud na środku pustyni — Mateusz Błaszczyk

Arizona, czyli cud na środku pustyni

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Czy kiedykolwiek w Polsce będziemy mogli kupować broń w supermarkecie, a jedynym związanym z tym obowiązkiem będzie okazanie dowodu tożsamości? To zagadnienie pojawiło się podczas prelekcji pana Mateusza Błaszczyka, który podzielił się z wrocławskimi zwolennikami wolnej gospodarki wspomnieniami z niedawnego pobytu w Arizonie, jednym z najbardziej sprzyjających zachowaniu wolności stanów Ameryki. Nasz gość nie ukrywał, że wyjeżdżał z Polski jako zwolennik pewnych ograniczeń w dostępie do broni palnej, dziś natomiast nie ma już wątpliwości, iż powinna być dostępna na półkach sklepowych.

Dlaczego mieszkańcy innych stanów tak chętnie przenoszą się w ten pustynny rejon Południowego Zachodu? Jak działają prawicowe stowarzyszenia w USA? Czego mieszkańcy Arizony mogliby nauczyć się od Polaków? A w końcu: dlaczego niezbędna jest współpraca obozu zachowawczego z wolnościowcami? To tylko niektóre kwestie, które pojawiły się podczas tego inspirującego spotkania, które odbyło się 25 października 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.