Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » „Berlin. Przewodnik po duszy miasta” — Dorota Danielewicz-Kerski

„Berlin. Przewodnik po duszy miasta”

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

31 marca 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szewskiej – pod patronatem wrocławskiego Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta – odbyło się kolejne już spotkanie autorskie pani Doroty Danielewicz-Kerski. Okazją do blisko dwugodzinnych rozważań o życiu młodej emigrantki, wbrew swojej woli zmuszonej w 1981 r. do przeprowadzki z rodzinnego Poznania do Berlina Zachodniego, symbolu „żelaznej kurtyny” i zimnej wojny, była wydana w zeszłym roku xiążka pt. Berlin. Przewodnik po duszy miasta (Wydawnictwo W.A.B.).

Autorka interesująco, odwołując się do fragmentów swojej publikacji, przedstawiła trudną adaptację do całkowicie dla niej nowych warunków oraz proces poznawania miasta i zakochiwania się w nim. Słuchacze mieli też okazję do poznania tajników warsztatu literackiego p. Danielewicz-Kerski, w tym nierzadko zaskakujących uwarunkowań, z którymi musi liczyć się twórca zamierzający wiernie oddać realia własnego życia. Nie zabrakło także tematów, które zapewne wzbudzą kontrowersje. Spotkanie prowadził znany już naszym Czytelnikom p. prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.