Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Budżet miasta Wrocławia 2018. Szanse i zagrożenia — dr Krystian Mieszkała

Budżet miasta Wrocławia 2018. Szanse i zagrożenia

Civitas Christiana

W 2016 roku Wrocław stał się liderem – jako najbardziej zadłużone miasto w Polsce, a suma jego długów (miejskiego i ukrytego w spółkach) sięgnęła już sześciu miliardów złotych. Oficjalne zadłużenie wynosi 2 764 077 000 zł. Co gorsza, kondycja finansowa spółek pozostaje poza kontrolą radnych. Zobowiązania obciążą przynajmniej dwa pokolenia, przy optymistycznym (i raczej mało realistycznym) założeniu, że w Ratuszu pojawi się gospodarz, który odejdzie od polityki „rolowania długów” i zacznie naprawdę je spłacać. 20 listopada 2017 roku te informacje przedstawił podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami pan dr Krystian Mieszkała, reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta.

Czy można powstrzymać marnowanie pieniędzy podatników? Czy wrocławianie mają jakąś władzę nad urzędnikami samorządowymi? Jakie zmiany ustawowe są konieczne, aby prezydent miasta stał się wreszcie pracownikiem wynajętym do realizacji określonych zadań w przestrzeni publicznej? Te pytania będą ważne nie tylko podczas najbliższej kampanii wyborczej do samorządu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.