Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Dawne tradycje kulinarne Wrocławia, które żyją dziś — dr Tomasz Sielicki

Dawne tradycje kulinarne Wrocławia, które żyją dziś

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

„Wszystko, co wrocławskie, jest nasze” – to hasło warto przypominać, kiedy chcemy docenić pracę tych patriotów małych ojczyzn, którzy odpominają mikrohistorie składające się na dzieje Śląska i jego stolicy. Dzięki naukowcom, entuzjastom i popularyzatorom wiedzy, takim jak pan dr Tomasz Sielicki, prelegent podczas spotkania WTMH 2 grudnia 2025 roku, czy wywołany przez niego autor dzieł o dawnych nadodrzańskich kulinariach, pan dr Grzegorz Sobel, wiemy, że jesteśmy prawowitymi dziedzicami całej ponadtysiącletniej historii Wrocławia – każdego z jej aspektów. Musimy dbać o wszystko, co ocalało na Śląsku po ideologicznych szaleństwach kolejnych uzurpatorów. Dotyczy to także bogactwa regionalnej kuchni, którego wybrane przykłady poznaliśmy w trakcie wystąpienia zasłużonego kolekcjonera, historyka i twórcy filmów.

Co godne podkreślenia, kuchnia dawnego Wrocławia kojarzy się ze spożywaniem dużych ilości mięsa, lecz – jak zaznaczył prelegent – wiele z przedwojennych przepisów można zmodyfikować ku pożytkowi wegetarian i wegan.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2026 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.