Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Urok szwedzkich pałaców, zamków i dworków szlacheckich — Elżbieta Towarnicka

Urok szwedzkich pałaców, zamków i dworków szlacheckich

Stowarzyszenie Polsko-Szwedzkie „Tillsammans”

28 marca 2012 r. był kolejną datą w szczelnie wypełnionym wydarzeniami kalendarzu Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku. Tego dnia pani Elżbieta Towarnicka, prezes Stowarzyszenia Polsko-Szwedzkiego „Tillsammans”, spotkała się z miłośnikami Skandynawii w Klubie Seniora przy ul. Lwowskiej we Wrocławiu.

Mimo nie do końca sprzyjających nagrywaniu spotkania warunków, jak również mimo uwarunkowań technicznych, które sprawiły, że przygotowane prezentacje multimedialne nie mogły zostać przedstawione, prelekcja o wybranych szwedzkich zabytkach spontanicznie przeszła w rozmowę o uwarunkowaniach życia w Szwecji. Z prawicowego punktu widzenia cenne były z pewnością uwagi na temat destrukcyjnych skutków wysokich podatków. Jak zawsze, wysokie podatki – choć już nie tak absurdalnie wysokie, jak za czasów supremacji socjaldemokratów – zniechęcają do wydajniejszej pracy, do bogacenia się, a przez rozbudowę „socjalu” prowadzą do destrukcji więzi społecznych.

Dla Polaków niewątpliwie przydatne mogą być wskazówki turystyczne. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.