Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Jak zmniejszyć dług publiczny Polski? — Aleksander Łaszek

Jak zmniejszyć dług publiczny Polski?

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”

Dzięki współpracy Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis” oraz wrocławskiego Klubu Forum Obywatelskiego Rozwoju 28 maja 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym gościł główny ekonomista i członek zarządu Fundacji FOR, pan Aleksander Łaszek, który przybliżył zebranym zjawisko długu publicznego, szczególnie zwracając uwagę na jego wpływ na wzrost gospodarczy, a także omawiając zagrożenia, jakie wynikają z rosnącego poziomu zadłużenia państwa. Według aktualizowanych przez prelegenta danych: Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1001,7 mld zł na koniec września 2014 r. do 1116,0 mld zł na koniec grudnia 2015 r., czyli o ponad 250 mln zł na dobę, 10,4 mln zł na godzinę i 2995 zł na sekundę.

Pan Aleksander Łaszek zachęca także do odwiedzenia strony sprawdzpodatki.pl, dzięki której każdy Czytelnik Portalu Legitymistycznego będzie w stanie obliczyć przypadające na niego obciążenia podatkowe.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.