Jesteś tutaj: Multimedia » Galerie zdjęć » Eklektik Session „Boxed” (16-18.10.2020) — Adrian Nikiel

Eklektik Session „Boxed” (16-18.10.2020)

fot. Adrian Nikiel

Eklektik Session 2020 w Galerii na Czystej – zgodnie z zapowiedziami – zaprezentował wyrafinowaną mieszankę dźwięków w wykonaniu wirtuozów muzycznej narracji. Gościem specjalnym festiwalu był gigant afrobeatu, aktywny od ponad 40 lat na scenie, pan Dele Sosimi, który razem z panem Radosławem „Bondem” Bednarzem poprowadził finałowy koncert pod szyldem Eklektik Afrobeat Orchestra. Pomimo surowych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, pilnie przestrzeganych w trakcie występów, wrocławianie w ciągu tych trzech dni mogli choćby na kilka godzin zapomnieć o atmosferze zagrożenia i poczuciu uwięzienia we własnych mieszkaniach – Sztuka znów zwyciężyła ponurego żniwiarza.

BOXED: Hasło tegorocznej edycji zwraca uwagę na uczucie wyobcowania i samotności twórców w czasie trwającej pandemii, podkreślając autonomię, wyraźny głos, ale i wzmożoną chęć komunikacji z drugim człowiekiem. Stan izolacji przypomina nam o braku pełnej kontroli nad swoim życiem. Zamkniemy się – by finalnie poprzez muzykę – doświadczyć uwolnienia z lokacyjnych i mentalnych ograniczeń. Otwierając się… na nowe, nieznane.

16 października Empathic Design – prezentacja Laboratorium Obiektów i Przestrzeni Interaktywnych zainaugurowała festiwal.

17 października to Eklektik Room Festival Edition, czyli koncert w składzie: Ekow Alabi, José Manuel Albán Juárez, Radek „Bond” Bednarz i Karol Gola.

18 października nastąpił wielki finał, który na jednej scenie zgromadził międzynarodowe grono: Dele Sosimi, Ekow Alabi, José Manuel Albán Juárez, Matylda Gerber, Marcin Wołowiec, Michał Podżus, Karol Gola, Mateusz Słowiński, Radosław Bednarz – a całą publiczność skłonił do tańca.

Za pomoc w przygotowaniu galerii dziękujemy panu Kamilowi Gałczyńskiemu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.