Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Od reformy Grabskiego do „Złotych krakowskich”. Opowieść o Feliksie Młynarskim — dr hab. Tomasz Głowiński

Od reformy Grabskiego do „Złotych krakowskich”. Opowieść o Feliksie Młynarskim

Civitas Christiana

16 grudnia 2013 roku we wrocławskiej siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana odbyło się spotkanie autorskie pana dra hab. Tomasza Głowińskiego, autora niezwykle obszernej biografii Feliksa Młynarskiego (wyd. Gajt) — nieco zapomnianego dziś przywódcy obozu narodowo-niepodległościowego, ekonomisty, współtwórcy polskiego systemu bankowego, który działał na rzecz ratowania krajowej gospodarki również w latach okupacji hitlerowskiej.

Konspirator i polityk, filozof, ekonomista, bankowiec i naukowiec, mówca i pisarz, wreszcie realista i ideowiec. To wszystko zmieściło się w tej bogatej biografii człowieka, który nie tylko żył w burzliwych czasach, ale też swą postawą i pracą je współkształtował. Współpracował i rywalizował z najwybitniejszymi ludźmi swej epoki. Sama tylko, dla przykładu wyrywkowo zestawiona, lista ich nazwisk pokazuje, że Feliks Młynarski nie przemknął cichcem przez życie. (…)

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.