Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2011

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2011

wybrane spotkania

Między 22 i 27 listopada 2011 r. we Wrocławiu odbył się kolejny Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Podobnie jak przed rokiem, na wybranych spotkaniach nie mogło zabraknąć przedstawiciela Portalu Legitymistycznego. Dla Czytelników nagraliśmy wystąpienia, które – naszym zdaniem – łączy pewien rys konserwatywny. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

W ramach charakterystycznych dla naszego Portalu zainteresowań Skandynawią nie mogło zabraknąć nagrania ze spotkania autorskiego z panią Maj Sjöwall, nestorką szwedzkiej powieści kryminalnej. Od razu pragniemy wyjaśnić, że nie oznacza to, iż w jakikolwiek sposób identyfikujemy się z poglądami politycznymi p. Sjöwall, czyli słowami uznania dla dawnej, „wspaniałej i socjaldemokratycznej Szwecji”, której podobno już nie ma (?). Wychodzimy z założenia, że należy przyjąć do wiadomości, iż kultura szwedzka ma w dużej części charakter lewicowy, a z drugiej strony – Prawica musi interesować się ideami i zagrożeniami ze strony lewicy, szczególnie gdy wciąż trwa walka kulturowa.

Wersja audio

Z okazji 6 grudnia i święta św. Mikołaja mamy dla naszych Czytelników również szczególny prezent. Jest nim unikalny zapis Podróży kryminalnych Roberta Makłowicza. Ostatnio w dyskusjach wokółprawicowych dużo mówi się faszyzmie, a tylko u nas zobaczą Państwo pana Roberta Makłowicza przywołującego „faszystowskie wartości” i ostentacyjnie idącego pod prąd politycznej poprawności. Zapraszamy do gościnnego wnętrza Art Hotelu:

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.