Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2013

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2013

Spotkanie z Lizą Marklund

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kryminału „oferta skandynawska” była skromniejsza niż w ciągu ostatnich lat. Do Wrocławia zawitała jednak gwiazda szwedzkiego kryminału, której xiążki ukazały się w wielomilionowych nakładach w kilkudziesięciu językach, pani Liza Marklund.

Żywiołowa (o czym można przekonać się, zapoznając z nagraniem) autorka cyklu powieści o dziennikarce Annice Bengtzon szybko zdobyła przychylność publiczności zebranej w sali kina Helios Nowe Horyzonty. Niewątpliwie kontrowersyjne jest jej uznanie dla demokracji. Jednak poważniejszą kwestią, jeżeli przyjmiemy zasadę, że twórca odpowiada za przywary powołanego do życia bohatera – zważywszy, że Annika Bengtzon bywa postrzegana jako alter ego autorki – jest fragment życiorysu tej postaci: Bengtzon jest matką dwójki dzieci, lecz zdecydowała się na zamordowanie swojego trzeciego dziecka. W jednym z tomów cyklu także w odniesieniu do Polski pojawił się wątek „źle wykonanej” aborcji. Jeżeli dodamy do tego podkreślane przez skrajnie lewicowe media zaangażowanie pani Marklund w walkę o tzw. prawa kobiet, można żałować, że temat zabijania dzieci nie pojawił się podczas rozmowy z pisarką.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.