Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Filozofia libertariańska a państwowe granice. Debata na marginesie exodusu ludności z Bliskiego Wschodu

Filozofia libertariańska a państwowe granice. Debata na marginesie exodusu ludności z Bliskiego Wschodu

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu

Libertarianizm to nie znaczy zawsze to samo – można by nucić na melodię przeboju sprzed dwudziestu sześciu lat, obserwując trwającą niemal dwie godziny pasjonującą debatę, w której udział wzięli panowie: dr Jakub Wozinski, Jakub Bożydar Wiśniewski, Jan Lewiński i Norbert Slenzok. W roli moderatora wystąpił pan dr Mateusz Machaj.

20 października 2015 roku zapisał się w historii polskiej myśli politycznej gorącym sporem najwybitniejszych reprezentantów rodzimej myśli libertariańskiej, którzy na Uniwersytecie Wrocławskim dyskutowali o filozofii wolnościowej i wynikającej z jej założeń postawie wobec obecnej masowej imigracji z krajów Bliskiego Wschodu. Jak odnajduje się konsekwentny libertarianin w epoce nacjonalizmów? Czy akceptacja państwowych granic, kontroli i ograniczeń w swobodzie osiedlania się nowych przybyszów prowadzi ostatecznie do akceptacji demokratycznego etatyzmu? O tych i innych zagadnieniach, które poruszone zostały podczas debaty, chcielibyśmy rozmawiać także z Czytelnikami Portalu Legitymistycznego. Chętnie opublikujemy Państwa artykuły jako głosy w dalszej dyskusji.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Debata libertariańska na UWr — fot. Adrian Nikiel

Debata libertariańska na UWr — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.