Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Kto naprawdę rozpętał powstanie listopadowe? — Grzegorz Braun

Kto naprawdę rozpętał powstanie listopadowe?

Niepoprawne Radio PL

Redaktorzy Niepoprawnego Radia PL przygotowali bardzo mocną inaugurację nowego miejsca spotkań wrocławskiej Prawicy. 28 listopada 2013 roku w klubie Firlej wystąpił pan Grzegorz Braun, autor wielu filmów dokumentalnych, wytrawny badacz nieznanych kart naszej historii i bliski Organizacji Monarchistów Polskich rojalista, który już po raz kolejny przedstawił obszerny wykład na temat okoliczności wybuchu powstania listopadowego. Tym razem wystąpienie pana Brauna zostało jednak wzbogacone wiedzą z nowych źródeł – zwykle słabo znanych lub nieobecnych w polskim życiu naukowym. Dość powiedzieć, że istotnego klucza do rozważań o rzeczywistych przyczynach, które doprowadziły do wybuchu rewolucji w Warszawie, doszukać się można w pamiętniku jednego z dalekich przodków Prelegenta…

Fakty z bezlitosną precyzją przytaczane przez pana Brauna, a także sformułowane przez niego hipotezy badawcze z pewnością wielu odbiorcom wydadzą się obrazoburcze i szokujące. Pozytywna opinia na temat wielkiego xięcia Konstantego zniechęci do Prelegenta insurekcjonistów i rusofobów. Znakomity reżyser po raz kolejny udowodnił bowiem, że historię Polski trzeba napisać na nowo – szczególnie jej podręcznikowy, najbardziej rozpowszechniony obraz ma niewiele wspólnego z historią pisaną na podstawie źródeł. Na szczególną uwagę zasługuje też ostry sprzeciw wobec wszelkich form etatyzmu oraz aprobata dla wolności gospodarczej.

Spotkanie z p. Grzegorzem Braunem było wspaniałą lekcją politycznego realizmu i miłości do Ojczyzny. W nawiązaniu do niedawnej prelekcji p. Stanisława Michalkiewicza można stwierdzić, że gość Niepoprawnego Radia PL również chciałby, aby Polska była państwem poważnym.

Wykład transmitowała na żywo telewizja internetowa Offca.tv (wkrótce ma być dostępna także relacja filmowa na youtube). Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.